Μια παρέα που προσπαθεί να σας παρέχει τα αγαπημένα σας Anime στα Ελληνικά.
 
ΕικονοθήκηΑρχικήΦόρουμLatest imagesProjectsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 20 Αυγ 2015, 18:38

LadyOfRed έγραψε:
Λοιπον, ειδα το Another (με αγγλικούς υποτιτλους) το καλοκαιρι του 2013. Η αληθεια είναι ότι δεν περιμενα να είναι horror, γιατι ειδα μονο mystery οποτε η ατμοσφαιρα με επιασε λιγο.. Razz Μεχρι σημερα παραμενει από τα αγαπημενα μου anime αλλα στην αρχη μπερδευτικα λιγο, μπορω να πω. Επιτελους καταφερα να διαβασω το manga πριν από λιγο καιρο, και καποια πραγματα είναι διαφορετικα. SPOLER ALERT.

(για παράδειγμα η Akazawa δεν πεθαινει, η Mei δεν ειδε την Reiko να δολοφονηται, δεν ξερουν πως  ακριβως πεθανε, η Misaki δεν ειχε λευκαιμια- εκανε μεταμοσχευση νεφρου). Μπορω να πω πως το αγαπησα περισσοτερο από το anime. Γενικα, η ολη κατασταση είναι αρκετα παρατραβηγμενη αλλα μεσα στην ατμοσφαιρα ταιριαζει απολυτα. Λυπηθηκα για την Reiko και στην αρχη δεν ημουν σιγουρη αν τελικα η Reiko και η καθηγητρια ηταν το ιδιο προσωπο (πραγμα που στο τελος το καταλαβα).
Γενικα, είναι ένα καλο ανιμε. Ακομα δεν εχω δει το liveaction παρολλο ολο λεω ότι θα το δω...το εχει δει κανεις;

Ώστε έχεις διαβάσει το manga... υπέροχα!!!
Επίτρεψέ μου, να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1) Αφού η Akazawa δεν πεθαίνει, «παίζει» τίποτα με τον Kouichi;

2) Η γριά στο τέλος, γιατί σκοτώνει και τον σύζυγό της; Καταλαβαίνω ότι η ψυχολογικής κατάστασης έγινε χάλια, αφότου πέθανε ο εγγονός της, αλλά ο σύζυγός της, τι της έφταιγε; Αναφέρει κάτι ή απλώς δεχόμαστε ότι το έκανε, επειδή είναι ψυχοπαθής;

3) Το ερώτημα που θέτω στο θέμα, μπορείς να το απαντήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOfScarlet
LadyOfScarlet
Καραmilko Team
Καραmilko Team

Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2015
Ηλικία : 24

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 20 Αυγ 2015, 21:48

HugeG έγραψε:
LadyOfRed έγραψε:
Λοιπον, ειδα το Another (με αγγλικούς υποτιτλους) το καλοκαιρι του 2013. Η αληθεια είναι ότι δεν περιμενα να είναι horror, γιατι ειδα μονο mystery οποτε η ατμοσφαιρα με επιασε λιγο.. Razz Μεχρι σημερα παραμενει από τα αγαπημενα μου anime αλλα στην αρχη μπερδευτικα λιγο, μπορω να πω. Επιτελους καταφερα να διαβασω το manga πριν από λιγο καιρο, και καποια πραγματα είναι διαφορετικα. SPOLER ALERT.

(για παράδειγμα η Akazawa δεν πεθαινει, η Mei δεν ειδε την Reiko να δολοφονηται, δεν ξερουν πως  ακριβως πεθανε, η Misaki δεν ειχε λευκαιμια- Επίτρεψέ μου, να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1) Αφού η Akazawa δεν πεθαίνει, «παίζει» τίποτα με τον Kouichi;

2) Η γριά στο τέλος, γιατί σκοτώνει και τον σύζυγό της; Καταλαβαίνω ότι η ψυχολογικής κατάστασης έγινε χάλια, αφότου πέθανε ο εγγονός της, αλλά ο σύζυγός της, τι της έφταιγε; Αναφέρει κάτι ή απλώς δεχόμαστε ότι το έκανε, επειδή είναι ψυχοπαθής;

3) Το ερώτημα που θέτω στο θέμα, μπορείς να το απαντήσεις;

εκανε μεταμοσχευση νεφρου). Μπορω να πω πως το αγαπησα περισσοτερο από το anime. Γενικα, η ολη κατασταση είναι αρκετα παρατραβηγμενη αλλα μεσα στην ατμοσφαιρα ταιριαζει απολυτα. Λυπηθηκα για την Reiko και στην αρχη δεν ημουν σιγουρη αν τελικα η Reiko και η καθηγητρια ηταν το ιδιο προσωπο (πραγμα που στο τελος το καταλαβα).
Γενικα, είναι ένα καλο ανιμε. Ακομα δεν εχω δει το liveaction παρολλο ολο λεω ότι θα το δω...το εχει δει κανεις;


1) Όχι, νομιζω πως θα μπορουσε να παιζει με έναν αλλο χαρακτηρα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του. (στο τελος είναι ολοι στο νοσοκομειο μετα την εκδρομη και εκεινη εχει κοψει τα μαλλια της γιατι καηκαν. Ενας από τα αγορια της λεει "α εκοψες τα μαλλια σου!" και εχει χασκογελάει, το οποιο αφηνει  εκεινον κοκκινισμενο...)
2) Η γρια; Δεν είμαι σιγουρη για ποια μιλας, εκεινη στο ξενοδοχειο, η το ότι ηταν αυτό; Στο manga δεν υπηρχε σχεδόν καθολου τετοια σκηνη και ουσιαστικα δεν ειδαμε πολλους από τους θανατους που ειδαμε στο anime (πχ όταν επεσε η κολωνα η ολους οσους σκοτωσε η γρια στο anime). Εκτος από τους βασικους θανατους κάθε μηνα, δεν ειδαμε αλλους (ειδαμε καποιους νεκρους από την εκδρομη στο τελος μονο από αρθρο μιας εφημερίδας.)

Αν ρωτας για το αν θα πρεπει να υπαρξει sequel, πραγματικα δεν είμαι σιγουρη. Από την μια θα ηθελα να δω sequel με τις επομενες γενιες (οποτε τον Kouichi, την Mei και τους αλλους μεγαλους)- θα ηταν ενδιαφερον να δουμε πως θα χειριζοταν την κατασταση και πως θα ηταν δυνατον να βρουνε ποιος είναι ο νεκρος (με η χωρις την βοηθεια της Mei), η ακομα και να υπαρχει καποια σαν την Mei. Από την άλλη όμως θεωρω ότι δεν πρεπει να συνεχιστείμ ότι η ιστορια μεν εχει πραγματα να προσφερει αλλα θα το χαλουσε λιγο αν συνεχιζε. Παντως, αν ποτε συνεχιστεί, θα το παρακολουθουσα σιγουρα. Αν μιλαμε παλι για OVA, ναι σιγουρα θα ηθελα να υπαρξει και άλλο τετοιο επεισοδιο!

(Για το θεμα της γριας, αν και δεν είμαι σιγουρη για ποια ακριβως μιλας, δεν υπηρξε τετοια κατασταση στο manga όπως και να εχει. Smile Mπορω να κανω λιστα των θανατων που συνέβησαν και τα προσωπα αλλα ισως το σποιλαρω λιγο υπερβολικα...μολις θυμηθηκα, ουτε οι θανατοι με το αυτοκινητο που επεσε ουτε με την μπαλα κατεδάφισης συνεβησαν στο manga)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sudomemo.net/user/9B2A6430A085A078@DSi
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 20 Αυγ 2015, 22:11

LadyOfRed έγραψε:
HugeG έγραψε:
LadyOfRed έγραψε:
Λοιπον, ειδα το Another (με αγγλικούς υποτιτλους) το καλοκαιρι του 2013. Η αληθεια είναι ότι δεν περιμενα να είναι horror, γιατι ειδα μονο mystery οποτε η ατμοσφαιρα με επιασε λιγο.. Razz Μεχρι σημερα παραμενει από τα αγαπημενα μου anime αλλα στην αρχη μπερδευτικα λιγο, μπορω να πω. Επιτελους καταφερα να διαβασω το manga πριν από λιγο καιρο, και καποια πραγματα είναι διαφορετικα. SPOLER ALERT.

(για παράδειγμα η Akazawa δεν πεθαινει, η Mei δεν ειδε την Reiko να δολοφονηται, δεν ξερουν πως  ακριβως πεθανε, η Misaki δεν ειχε λευκαιμια- Επίτρεψέ μου, να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1) Αφού η Akazawa δεν πεθαίνει, «παίζει» τίποτα με τον Kouichi;

2) Η γριά στο τέλος, γιατί σκοτώνει και τον σύζυγό της; Καταλαβαίνω ότι η ψυχολογικής κατάστασης έγινε χάλια, αφότου πέθανε ο εγγονός της, αλλά ο σύζυγός της, τι της έφταιγε; Αναφέρει κάτι ή απλώς δεχόμαστε ότι το έκανε, επειδή είναι ψυχοπαθής;

3) Το ερώτημα που θέτω στο θέμα, μπορείς να το απαντήσεις;

εκανε μεταμοσχευση νεφρου). Μπορω να πω πως το αγαπησα περισσοτερο από το anime. Γενικα, η ολη κατασταση είναι αρκετα παρατραβηγμενη αλλα μεσα στην ατμοσφαιρα ταιριαζει απολυτα. Λυπηθηκα για την Reiko και στην αρχη δεν ημουν σιγουρη αν τελικα η Reiko και η καθηγητρια ηταν το ιδιο προσωπο (πραγμα που στο τελος το καταλαβα).
Γενικα, είναι ένα καλο ανιμε. Ακομα δεν εχω δει το liveaction παρολλο ολο λεω ότι θα το δω...το εχει δει κανεις;


1) Όχι, νομιζω πως θα μπορουσε να παιζει με έναν αλλο χαρακτηρα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του. (στο τελος είναι ολοι στο νοσοκομειο μετα την εκδρομη και εκεινη εχει κοψει τα μαλλια της γιατι καηκαν. Ενας από τα αγορια της λεει "α εκοψες τα μαλλια σου!" και εχει χασκογελάει, το οποιο αφηνει  εκεινον κοκκινισμενο...)
2) Η γρια; Δεν είμαι σιγουρη για ποια μιλας, εκεινη στο ξενοδοχειο, η το ότι ηταν αυτό; Στο manga δεν υπηρχε σχεδόν καθολου τετοια σκηνη και ουσιαστικα δεν ειδαμε πολλους από τους θανατους που ειδαμε στο anime (πχ όταν επεσε η κολωνα η ολους οσους σκοτωσε η γρια στο anime). Εκτος από τους βασικους θανατους κάθε μηνα, δεν ειδαμε αλλους (ειδαμε καποιους νεκρους από την εκδρομη στο τελος μονο από αρθρο μιας εφημερίδας.)

Αν ρωτας για το αν θα πρεπει να υπαρξει sequel, πραγματικα δεν είμαι σιγουρη. Από την μια θα ηθελα να δω sequel με τις επομενες γενιες (οποτε τον Kouichi, την Mei και τους αλλους μεγαλους)- θα ηταν ενδιαφερον να δουμε πως θα χειριζοταν την κατασταση και πως θα ηταν δυνατον να βρουνε ποιος είναι ο νεκρος (με η χωρις την βοηθεια της Mei), η ακομα και να υπαρχει καποια σαν την Mei. Από την άλλη όμως θεωρω ότι δεν πρεπει να συνεχιστείμ ότι η ιστορια μεν εχει πραγματα να προσφερει αλλα θα το χαλουσε λιγο αν συνεχιζε. Παντως, αν ποτε συνεχιστεί, θα το παρακολουθουσα σιγουρα. Αν μιλαμε παλι για OVA, ναι σιγουρα θα ηθελα να υπαρξει και άλλο τετοιο επεισοδιο!

(Για το θεμα της γριας, αν και δεν είμαι σιγουρη για ποια ακριβως μιλας, δεν υπηρξε τετοια κατασταση στο manga όπως και να εχει. Smile Mπορω να κανω λιστα των θανατων που συνέβησαν και τα προσωπα αλλα ισως το σποιλαρω λιγο υπερβολικα...μολις θυμηθηκα, ουτε οι θανατοι με το αυτοκινητο που επεσε ουτε με την μπαλα κατεδάφισης συνεβησαν στο manga)

Σχετικά με τη γριά, αναφέρομαι στην Keiko Numata. Δες φωτογραφία εδώ. Αυτή μαζί με τον σύζυγό της, είναι
οι ιδιοκτήτες του πανδοχείου ή ξενοδοχείου.

Το ερώτημα που αναφέρομαι στο 3) είναι αυτό:

Τέλος πάντων, υπάρχει μια σκηνή, στην οποία όλοι είναι μαζεμένοι
(ο παππούς, η γιαγιά, η Reiko και ο Kouichi, δείτε τις photo).
E, o παππούς δεν μπορεί να την αναγνωρίσει; Ακούει την φωνή της,
μπορεί να τη δει, είναι δίπλα της, το μόνο που τους χωρίζει, είναι το κενό
ανάμεσα στους καναπέδες, τι γίνεται;

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 QgXwNg9
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 SXVFbnx
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 VhtjGT2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOfScarlet
LadyOfScarlet
Καραmilko Team
Καραmilko Team

Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2015
Ηλικία : 24

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 20 Αυγ 2015, 22:23

Δεν υπαρχει τετοια σκηνη στο manga.) Δεν είμαι σιγουρη, η αληθεια είναι. Το ότι λεει για την Reiko είναι περιεργο γιατι κανονικα δεν θα επρεπε να την θυμαται νεκρη. Αν είναι ετσι τοτε λογικα δεν μπορει να την δει, πραγμα και αυτό περιεργο αφου υποτίθεται ότι είναι στην γη κανονικα και ουτε η ιδια ξερει ότι είναι νεκρη. Τι να πω, δεν ξερω. Δεν το χα σκεφτει μεχρι τωρσ!
Οσο για τους ιδιοκτητες του πανδοχείου δεν παρουσιαστηκαν στο manga ουτε προκαλεσαν καποιους θανατους, όπως εγραψα και παραπανω. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sudomemo.net/user/9B2A6430A085A078@DSi
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 20 Αυγ 2015, 23:17

LadyOfRed έγραψε:
Δεν υπαρχει τετοια σκηνη στο manga.) Δεν είμαι σιγουρη, η αληθεια είναι. Το ότι λεει για την Reiko είναι περιεργο γιατι  κανονικα δεν θα επρεπε να την θυμαται νεκρη. Αν είναι ετσι τοτε λογικα δεν μπορει να την δει, πραγμα και αυτό περιεργο αφου υποτίθεται ότι είναι στην γη κανονικα και ουτε η ιδια ξερει ότι είναι νεκρη. Τι να πω, δεν ξερω. Δεν το χα σκεφτει μεχρι τωρσ!
Οσο για τους ιδιοκτητες του πανδοχείου δεν παρουσιαστηκαν στο manga ουτε προκαλεσαν καποιους θανατους, όπως εγραψα και παραπανω. Smile

Άσε το βρήκα, τώρα που έφερες το θέμα και πάλι στο προσκήνιο, έλυσα την απορία μου. Είχα δει παλιά στο another.wikia.com, ότι ο παππούς μπορεί και την θυμάται, επειδή έχει άνοια (σύνδρομο) και η άνοια, έρχεται σε σύγκρουση με την κατάρα και έτσι μπορεί και τη θυμάται, αλλά και πάλι κάτι με προβλημάτιζε.

Πριν λίγο, συνέχισα το ψάξιμο και βρήκα τα συμπτώματα της άνοιας από wikipedia,

«Στα επόμενα στάδια της πάθησης, οι ασθενείς μπορεί να χάσουν τον προσανατολισμό τους στον χρόνο (μη γνωρίζοντας την ημέρα, την εβδομάδα, ή ακόμη και το έτος), στον χώρο (μην ξέροντας πού βρίσκονται), και στο πρόσωπο (μη γνωρίζοντας ποιοι είναι οι ίδιοι ή/και οι γύρω τους)

Άρα ο παππούς, ξέρει για την κόρη του και ότι πέθανε, το επαναλαμβάνει συνέχεια, αλλά δεν τη θυμάται, αναγνωρίζει... κάτι τέτοιο, δηλ. δεν την αναγνωρίζει, απλώς γνωρίζει ότι έχει μια κόρη και ότι πέθανε. Μάλλον κάτι, σαν και αυτό πρέπει να είναι.

Τι λες;

Για την γριά πάλι, έλεγαν κάτι τα σχόλια από κάτω, αλλά αφού λες ότι δεν την ανέφεραν στο manga... δεν ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOfScarlet
LadyOfScarlet
Καραmilko Team
Καραmilko Team

Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2015
Ηλικία : 24

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2015, 13:47

HugeG έγραψε:
LadyOfRed έγραψε:
Δεν υπαρχει τετοια σκηνη στο manga.) Δεν είμαι σιγουρη, η αληθεια είναι. Το ότι λεει για την Reiko είναι περιεργο γιατι  κανονικα δεν θα επρεπε να την θυμαται νεκρη. Αν είναι ετσι τοτε λογικα δεν μπορει να την δει, πραγμα και αυτό περιεργο αφου υποτίθεται ότι είναι στην γη κανονικα και ουτε η ιδια ξερει ότι είναι νεκρη. Τι να πω, δεν ξερω. Δεν το χα σκεφτει μεχρι τωρσ!
Οσο για τους ιδιοκτητες του πανδοχείου δεν παρουσιαστηκαν στο manga ουτε προκαλεσαν καποιους θανατους, όπως εγραψα και παραπανω. Smile

Άσε το βρήκα, τώρα που έφερες το θέμα και πάλι στο προσκήνιο, έλυσα την απορία μου. Είχα δει παλιά στο another.wikia.com, ότι ο παππούς μπορεί και την θυμάται, επειδή έχει άνοια (σύνδρομο) και η άνοια, έρχεται σε σύγκρουση με την κατάρα και έτσι μπορεί και τη θυμάται, αλλά και πάλι κάτι με προβλημάτιζε.

Πριν λίγο, συνέχισα το ψάξιμο και βρήκα τα συμπτώματα της άνοιας από wikipedia,

«Στα επόμενα στάδια της πάθησης, οι ασθενείς μπορεί να χάσουν τον προσανατολισμό τους στον χρόνο (μη γνωρίζοντας την ημέρα, την εβδομάδα, ή ακόμη και το έτος), στον χώρο (μην ξέροντας πού βρίσκονται), και στο πρόσωπο (μη γνωρίζοντας ποιοι είναι οι ίδιοι ή/και οι γύρω τους)

Άρα ο παππούς, ξέρει για την κόρη του και ότι πέθανε, το επαναλαμβάνει συνέχεια, αλλά δεν τη θυμάται, αναγνωρίζει... κάτι τέτοιο, δηλ. δεν την αναγνωρίζει, απλώς γνωρίζει ότι έχει μια κόρη και ότι πέθανε. Μάλλον κάτι, σαν και αυτό πρέπει να είναι.

Τι λες;

Για την γριά πάλι, έλεγαν κάτι τα σχόλια από κάτω, αλλά αφού λες ότι δεν την ανέφεραν στο manga... δεν ξέρω.

Aαα! Αυτή είναι μια πολύ λογικη εξηγηση. Είναι πολύ ικανοποιητικο όταν ο δημιουργος του anime/manga, το καστ η και οι φανς ψαχνουν τοσο πολύ και προσθετουν τέτοιες λεπτομεριες.
Με το θεμα της γριας, εχω να δω το anime πολύ καιρο οποτε δεν μπορω να βοηθησω αυτή την στιγμη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sudomemo.net/user/9B2A6430A085A078@DSi
 
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καραmilko Fansubs :: Γενικά Θέματα :: Συζήτηση για Anime-