Μια παρέα που προσπαθεί να σας παρέχει τα αγαπημένα σας Anime στα Ελληνικά.
 
ΕικονοθήκηΑρχικήΦόρουμLatest imagesProjectsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποια είναι αυτά τα anime;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΣαβ 22 Αυγ 2015, 21:38

Καλησπέρα συνφορουμίτες, παρατηρούσα τις σκηνές anime που έβαλαν κάποιοι στις υπογραφές τους στο anime-greek και μου φάνηκαν ωραία, αλλά δεν ξέρω τους τίτλους των anime. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

01)
Σπόιλερ:

02)
Σπόιλερ:

03)
Σπόιλερ:

04)
Σπόιλερ:

05)
Σπόιλερ:

06)
Σπόιλερ:

07)
Σπόιλερ:

08)
Σπόιλερ:

09)
Σπόιλερ:

10)
Σπόιλερ:

11)
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΣαβ 22 Αυγ 2015, 23:29

8. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως είναι το K-On!
10. Εδώ υπάρχουν δυο διαφορετικά anime.. το πρώτο είναι το Toaru No Kagaku No Railgun και το δεύτερο Fate/Zero
11. Αλήθεια δεν το ξέρεις αυτό;; Fairy Tail..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2015, 00:26

Nikos7Gauros έγραψε:
8. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως είναι το K-On!
10. Εδώ υπάρχουν δυο διαφορετικά anime.. το πρώτο είναι το Toaru No Kagaku No Railgun και το δεύτερο Fate/Zero
11. Αλήθεια δεν το ξέρεις αυτό;; Fairy Tail..

Ευχαριστώ, ότι άλλο θυμηθείς, παρακαλώ γράψε το.
Είμαι καινούργιος στα anime. Άρχισα να βλέπω από τον Μάιο-Ιούνιο, δηλ. μόλις πριν 2 μήνες. Μην εκπλήσεσαι που δεν γνωρίζω κάποια διάσημα. Γενικά, για τα anime δεν ήμουν και τόσο ενθουσιώδης, μάλλον λόγω της εικόνα που είχα σχηματίσει λόγω του Star (pichi pichi pitch κ.α). Δεν γνώριζα αυτόν τον υπέροχο κόσμο, ούτε γνώριζα ότι κάποιοι κάθονται και τα μεταφράζουν, ούτε τις ομάδες, ούτε τίποτα. Έπειτα όμως, άκουγα για αυτά και λέω «Δεν αρχίζω ένα» και ξεκίνησα με το Elfen Lied. Μου άρεσε, είδα και άλλο, και άλλο και συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν anime με την σέσουλα, με ποικίλη θεματολογία, για όλες τις ηλικίες, οτιδήποτε.

Πάντως, πιστεύω ότι σε τόσο μικρό διάστημα, έχω παρακολουθήσει αρκετά http://myanimelist.net/animelist/HugeG
Κάποια ήταν πολύ ωραία, άλλα πάλι όχι.

Αυτά με τα πολλά επεισόδια, θέλω να τα δω το χειμώνα (δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς). Στη λίστα μου, με πολλά επεισόδια, βρίσκονται τα Hunter x Hunter, Gintama, Fairy Tail μιας και το είπες, όσο για τα One Piece και Naruto, δεν ξέρω, διότι ξεφεύγουν σε επεισόδια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2015, 07:16

Nikos7Gauros έγραψε:
8. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως είναι το K-On!
10. Εδώ υπάρχουν δυο διαφορετικά anime.. το πρώτο είναι το Toaru No Kagaku No Railgun και το δεύτερο Fate/Zero
11. Αλήθεια δεν το ξέρεις αυτό;; Fairy Tail..

Μέχρι τώρα, έχουμε και λέμε:

01-06: Mahou Shoujo Madoka Magica
07: Aoharu x Kikanjuu
08: K-On!
09: Toaru Kagaku no Railgun και Toaru Majutsu no Index
10: είναι δύο: Toaru No Kagaku No Railgun και Fate/Zero
11: Fairy Tail

Μόνο το 09 λείπει.

Ευχαριστώ Nikos7Gauros για την βοήθεια, ότι άλλο θυμηθείς, παρακαλώ, άμα θέλεις, ας το αναφέρεις.

----------ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ----------

Το 09 είναι από Toaru Kagaku no Railgun και Toaru Majutsu no Index.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΚυρ 13 Σεπ 2015, 18:02

HugeG έγραψε:
Nikos7Gauros έγραψε:
8. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως είναι το K-On!
10. Εδώ υπάρχουν δυο διαφορετικά anime.. το πρώτο είναι το Toaru No Kagaku No Railgun και το δεύτερο Fate/Zero
11. Αλήθεια δεν το ξέρεις αυτό;; Fairy Tail..

Ευχαριστώ, ότι άλλο θυμηθείς, παρακαλώ γράψε το.
Είμαι καινούργιος στα anime. Άρχισα να βλέπω από τον Μάιο-Ιούνιο, δηλ. μόλις πριν 2 μήνες. Μην εκπλήσεσαι που δεν γνωρίζω κάποια διάσημα. Γενικά, για τα anime δεν ήμουν και τόσο ενθουσιώδης, μάλλον λόγω της εικόνα που είχα σχηματίσει λόγω του Star (pichi pichi pitch κ.α). Δεν γνώριζα αυτόν τον υπέροχο κόσμο, ούτε γνώριζα ότι κάποιοι κάθονται και τα μεταφράζουν, ούτε τις ομάδες, ούτε τίποτα. Έπειτα όμως, άκουγα για αυτά και λέω «Δεν αρχίζω ένα» και ξεκίνησα με το Elfen Lied. Μου άρεσε, είδα και άλλο, και άλλο και συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν anime με την σέσουλα, με ποικίλη θεματολογία, για όλες τις ηλικίες, οτιδήποτε.

Πάντως, πιστεύω ότι σε τόσο μικρό διάστημα, έχω παρακολουθήσει αρκετά http://myanimelist.net/animelist/HugeG
Κάποια ήταν πολύ ωραία, άλλα πάλι όχι.

Αυτά με τα πολλά επεισόδια, θέλω να τα δω το χειμώνα (δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς). Στη λίστα μου, με πολλά επεισόδια, βρίσκονται τα Hunter x Hunter, Gintama, Fairy Tail μιας και το είπες, όσο για τα One Piece και Naruto, δεν ξέρω, διότι ξεφεύγουν σε επεισόδια.


Εντάξει μια χαρά είναι η λίστα σου Wink
Εγώ να σου πω την αλήθεια την έχω παρατήσει γιατί σχεδόν κάθε μέρα αρχίζω νέο anime..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
Yahazugiri7
Yahazugiri7
Otoko
Otoko

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2015
Ηλικία : 28
Τόπος : Πέραμα

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΠεμ 17 Σεπ 2015, 11:53

φτου με προλαβαν...νομιζα δεν θα ηξεραν το Mahou Shoujo Madoka Magica :3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Ποια είναι αυτά τα anime; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια είναι αυτά τα anime;   Ποια είναι αυτά τα anime; Icon_minitimeΠεμ 17 Σεπ 2015, 22:16

Yahazugiri7 έγραψε:
φτου με προλαβαν...νομιζα δεν θα ηξεραν το Mahou Shoujo Madoka Magica :3

Ααααα! Ατύχησες. Την επόμενη φορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποια είναι αυτά τα anime;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αξίζουν αυτά τα anime;
» Απαίτηση από ένα anime !!!
» Anime News (Νέα Για Anime)
» Season 2 απο αυτα τα 4 ανιμε + 1 movie
» Το anime Karneval

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καραmilko Fansubs :: Γενικά Θέματα :: Συζήτηση για Anime-