Μια παρέα που προσπαθεί να σας παρέχει τα αγαπημένα σας Anime στα Ελληνικά.
 
ΕικονοθήκηΑρχικήΦόρουμLatest imagesProjectsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 pes 16 vs fifa 16

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

pes 16 vs fifa 16
pes 16
pes 16 vs fifa 16 I_vote_lcap0%pes 16 vs fifa 16 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
fifa 16
pes 16 vs fifa 16 I_vote_lcap50%pes 16 vs fifa 16 I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
αναποφάσιστος
pes 16 vs fifa 16 I_vote_lcap50%pes 16 vs fifa 16 I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 2
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα

Επισκέπτης
Επισκέπτης


pes 16 vs fifa 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: pes 16 vs fifa 16   pes 16 vs fifa 16 Icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2015, 09:12

Όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι gamers γνωρίζουμε τα δυο αυτά παιχνίδια, καθώς είναι τα δυο καλύτερα παιχνίδια ποδοσφαίρου διαθέσιμα στην αγορά εδω και πάρα πολλά χρόνια, με υπέροχες λειτουργίες, gameplay και γραφικά που μας κάνουν να νιώθουμε οτι είμαστε εμείς μέσα στο γήπεδο. Η αιώνια ερώτηση όμως παραμένει, ποιο είναι καλύτερο;
Έτσι λοιπόν, με αφορμή την κυκλοφορία των Demos είπα να κάνω αυτό το τοπικ για να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας και να ακούσω και τις δικές σας.
Για αρχή να πω οτι έπαιξα και τα δύο παιχνίδια στo playstation 3 και δεν γνωρίζω πως είναι σε άλλες πλατφόρμες, επίσης και τα δυο με εξέπληξαν θετικά και το διπλό δουλεύει άψογα και στα δυο.

Λοιπόν αρχίζοντας με το pro η βελτίωση είναι αισθητή, οι κινήσεις των παικτών είναι πολύ καλύτερες, πιο γρήγορες και γενικά βελτιωμένες όπως και όλο το παιχνίδι το οποίο είναι και αρκετά διασκεδαστικό,περισσότερο απο τα 14 και 15 τέλος πάντων. Παρόλο αυτά θέλει ακόμα αρκετή δουλειά για να φτάσει εκεί που ήταν κάποτε. Επίσης κάτι που ξέχασα να αναφέρω ποιο πάνω, η άμυνα έχει βελτιωθεί αρκετά, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχουν προσθέσει και ένα δυο τρόπους μαρκαρίσματος παραπάνω, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

Και στο fifa η εικόνα είναι αρκετά καλή, το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι ένα "έξυπνο" σύστημα βοήθειας το οποίο οι αρχάριοι θα βρουν πολύ χρήσιμο. Συγκεκριμένα με το πάτημα του R3 μέσα στον αγώνα, εμφανίζετε ένα κυκλάκι το οποίο βοηθάει στο να σημαδέψεις, καθώς και τα κουμπιά για τις πιθανές ενέργειες που μπορείς να κάνεις (πχ πάσα, σουτ, τάκλιν κλπ). Μια ακόμη ωραία προσθήκη είναι η επιλογή γυναικείων ομάδων, κάτι που βλέπουμε για πρώτη φορά.
Στις κινήσεις των παικτών δεν υπάρχει και τρομερή βελτίωση, δεν ήταν όμως και απαραίτητο, πέραν από κάτι λίγα, καθώς αυτό είναι το δυνατό σημείο του fifa, οι τρίπλες γίνονται αρκετά εύκολα, τα κουμπιά δεν έχουν αλλάξει, τα γραφικά ωστόσο έχουν βελτιωθεί λίγο, κυρίως στο πως φαίνονται τα γήπεδα.


Στο τέλος και τα δύο παιχνίδια με άφησαν αρκετά ικανοποιημένο, το pes έχει καλύτερα cgis, αλλά το fifa αισθητά καλύτερο gameplay, όλες τις ομάδες με τα κανονικά σύμβολα και εμφανίσεις και κάποιες ωραίες νέες λειτουργίες όπως οι γυναικείες ομάδες.
Από άποψη δυσκολίας, παίζοντας τα και τα δυο στην δυσκολότερη δυνατή, το fifa είναι αρκετά πιο δύσκολο, ιδικά στο θέμα του να βάλεις γκολ.


Δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα ποιο είναι καλύτερο, γιατί διασκέδασα αρκετά και με τα δυο, θα περιμένω πρώτα να παίξω τις ολόκληρες εκδόσεις για να έχω μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

pes 16 vs fifa 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pes 16 vs fifa 16   pes 16 vs fifa 16 Icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2015, 09:32

Εγώ Fifa λέω...
Έχει όλες τις ομάδες με τα κανονικά ονόματα,εμβλήματα,εμφανίσεις....
Από όλες τις χώρες και κατηγορίες...

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κατεβάσει ακόμα τα demo αλλά απ' ότι φαίνεται βρήκα αφορμή για να ανοίξω το PS4 ξανά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

pes 16 vs fifa 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pes 16 vs fifa 16   pes 16 vs fifa 16 Icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2015, 17:48

Μόλις τώρα τελείωσα να παίζω το PES και το Fifa..
Τα κατέβασα και για το PS3 και για το PS4..
Η αλήθεια είναι ότι και στις δυο κονσόλες τα γραφικά είναι σχεδόν ολόιδια...
Τώρα τι έχω να πω για τα παιχνίδια...
To PES μου άφησε πολύ καλύτερες εντυπώσεις από το Fifa...
Γιατί...
το Fifa δεν άλλαξε ΤΙΠΟΤΑ!!
Ακριβώς τα ίδια γραφικά, καμία βελτίωση!!
Αν έχετε το Fifa 15, μην μπείτε καν στον κόπο να πάρετε το Fifa 16...
Είναι ακριβώς τα ίδια..

Το PES όμως βελτίωσε πάρα πολλά...
Από θέματα γραφικών μέχρι θέματα gameplay!

Εγώ αποφάσισα... για το 2016 θα πάρω PES!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
 
pes 16 vs fifa 16
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καραmilko Fansubs :: Γενικά Θέματα :: Παιχνίδια-