Μια παρέα που προσπαθεί να σας παρέχει τα αγαπημένα σας Anime στα Ελληνικά.
 
ΕικονοθήκηΑρχικήΦόρουμLatest imagesProjectsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 15:58

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την HugeG στις Κυρ 09 Οκτ 2016, 16:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexandrosPs
AlexandrosPs
Senpai
Senpai

Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2015
Ηλικία : 25
Τόπος : Μαλεσίνα

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 16:27

Είναι κάτι σαν το παλιό πνεύμα και μου φαίνεται πιο πολύ σαν παρατηρητής που επιβλέπει την νέα προσωπικότητα ή κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 16:31

Τέλειο Anime διάλεξες Wink
Ένα από τα αγαπημένα μου Smile
Εγώ να ξέρεις δεν έχω κανένα πρόβλημα μπορείς να κάνεις όσα τέτοια poste θέλεις Wink
Κάνεις το site πιο ενεργό και σε ευχαριστούμε γι' αυτό Wink

Τώρα..
1)Ούτε εγώ μπορώ να το εξηγήσω :Ρ
2)α)Ναι, είναι η κανονική. Υποτίθεται πώς αγαπούσε τόσο πολύ τον Banri που κατάφερε να τον δει (το πνεύμα) και καλά τόσο δυνατή ήταν η αγάπη της γι' αυτόν.
β)Η Κανονική της απάντηση είναι ναι, ο Banri να συνεχίσει με την Kouko.
Απλά είπε ναι (στον παλιό Banri) γιατί νιώθει πως ''του το χρωστάει'' και ότι ήθελε να το πει εδώ και καιρό. Επίσης μπορεί να το είπε για να ησυχάσει το πνεύμα του (παλιού) Banri για να αφήσει τον (νέο) Banri να συνεχίσει την ζωή του.
γ)Όπως είπες δεν νομίζω να εννοεί τον Yana μιας και έχει φάει χυλόπιτα (αν θυμάμαι καλά).
Μάλλον θα εννοεί να προσπαθήσει να αγαπήσει τον νέο Banri (αλλά δεν το νομίζω)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 19:18

AlexandrosPs έγραψε:
Είναι κάτι σαν το παλιό πνεύμα και μου φαίνεται πιο πολύ σαν παρατηρητής που επιβλέπει την νέα προσωπικότητα ή κάτι τέτοιο.

Κάτσε, δηλ. AlexandrosPs μου λες ότι υπάρχει και τρίτο πνεύμα;

-------------------------------------------------------------------------------

Nikos7Gauros έγραψε:
Τέλειο Anime διάλεξες Wink
Ένα από τα αγαπημένα μου Smile
Εγώ να ξέρεις δεν έχω κανένα πρόβλημα μπορείς να κάνεις όσα τέτοια poste θέλεις Wink
Κάνεις το site πιο ενεργό και σε ευχαριστούμε γι' αυτό Wink

Τώρα..
1)Ούτε εγώ μπορώ να το εξηγήσω :Ρ
2)α)Ναι, είναι η κανονική. Υποτίθεται πώς αγαπούσε τόσο πολύ τον Banri που κατάφερε να τον δει (το πνεύμα) και καλά τόσο δυνατή ήταν η αγάπη της γι' αυτόν.
β)Η Κανονική της απάντηση είναι ναι, ο Banri να συνεχίσει με την Kouko.
Απλά είπε ναι (στον παλιό Banri) γιατί νιώθει πως ''του το χρωστάει'' και ότι ήθελε να το πει εδώ και καιρό. Επίσης μπορεί να το είπε για να ησυχάσει το πνεύμα του (παλιού) Banri για να αφήσει τον (νέο) Banri να συνεχίσει την ζωή του.
γ)Όπως είπες δεν νομίζω να εννοεί τον Yana μιας και έχει φάει χυλόπιτα (αν θυμάμαι καλά).
Μάλλον θα εννοεί να προσπαθήσει να αγαπήσει τον νέο Banri (αλλά δεν το νομίζω)...

Ευχαριστώ! Πάντως τι είναι αυτά; Δίνουν την εντύπωση ότι μπερδεύουν τα anime που κάνουν. Μήπως αυτό έγινε;
Τα μπέρδεψε τίποτα η παραγωγή ή ο συγγραφέας ή δεν ξέρω ποιος; Κάπου διάβασα ότι τα μυθιστορήματα είναι 8 και
τα συγχώνευσαν σε 24 επεισόδια μόνο. Εντάξει, δηλαδή.

Σχετικά με αυτό που λες στο γ), δεν είχε φάει χυλόπιτα, χυλόπιτα έφαγε από την Oka-chan. Σου παραθέτω, μέσα σε spoiler, τον διάλογο Banri-Linda από επεισόδιο 19. Ενδεχομένως, μπορεί να παρατηρήσεις κάποια λαθάκια στο spoiler κείμενο, λόγω του ότι το πήρα αυτολεξεί από τους GDTS και ήθελε κάποιες διορθώσεις, πριν το ανεβάσουν.

Διάλογος Bandi - Linda:


Από το διάλογο κατάλαβα ότι το παρασκέφτεται αρκετά, τις λείπει η αυτοπεποίθηση και νομίζει ότι δεν αξίζει για τον Yana. Επίσης, έχει και λίγο εγωισμό (μην νομίζει ότι με ξέρει μετά από τόσο λίγο χρόνο που περάσαμε μαζί). Γι' αυτό, χάρις όλα αυτά, κράτησε λίγη απόσταση από αυτόν. Τι σημαίνουν όλα αυτά; Ότι της αρέσει, αλλιώς δεν υπήρχε λόγος να γίνεται, όπως λέει και η ίδια, τόσο παράξενη σχετικά με αυτό το θέμα.
Επιπροσθέτως, στην τελευταία γραμμή που υπάρχει στον διάλογο, λέει «Μην ανησυχείς για μένα. Πες του το. Πες του τα πάντα. Τα πάντα, huh; Υποθέτω ότι είναι αδύνατο.». Στην αρχή είναι πρόθυμη να πει ο Barni τα πάντα στον Yana, αλλά μετά το ξανά σκέφτεται και λέει ότι είναι αδύνατον. Λογικά, φαντάζομαι, δειλιάζει μετά που το ξανά σκέφτεται, επειδή πιστεύει ότι αυτό θα έχει κάποιο αντίκτυπο στη σχέση τους (της δική της και του Yana), κάπως, η αλήθεια θα την επηρεάσει (την σχέση). Μάλλον έχει να κάνει με την οικειότητα που είχε με τον Barni στο λύκειο και ότι και καλά ο Yana θα σκεφτεί χίλια δύο πράγματα για αυτό.
Εν κατακλείδι, το συμπέρασμα που βγάζουμε είναι ότι του αρέσει, αλλά δειλιάζει, λόγω διαφόρων λόγων που είπα παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 22:20

Άρα λες να εννοούσε αυτό όταν είπε ότι έχει κάτι να κάνει;
Ότι έχει να φροντίσει να έχει περισσότερη αυτοπεποίθηση;
Έτσι ώστε να μπορεί να εκφράσει τα συναισθήματα στον Yana και να συνεχίσει κανονικά την ζωή της;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 14 Ιουλ 2015, 23:07

Nikos7Gauros έγραψε:
Άρα λες να εννοούσε αυτό όταν είπε ότι έχει κάτι να κάνει;
Ότι έχει να φροντίσει να έχει περισσότερη αυτοπεποίθηση;
Έτσι ώστε να μπορεί να εκφράσει τα συναισθήματα στον Yana και να συνεχίσει κανονικά την ζωή της;

Λες; Δεν ξέρω. Δεν θα έπρεπε να το δείξουν όμως; Ίσως να έδειχναν έναν μικρό διάλογο μεταξύ Linda-Yana.
Πάντως, κατά τη διάρκεια των τίτλων τέλους, δείχνει τον Yana να την τραβάει με την κάμερα και αυτή (η Linda) να κοκκινίζει.
Στη συνέχεια, δείχνει τους Bandi-Kouko να κοιτάνε τους Linda-Yana, έπειτα αλληλογυρνάνε, κοιτιούνται
και αλληλοχαμογελάνε. Κάτι σημαίνει αυτό, δεν νομίζεις;

Μάλλον αυτό το «Ναι» στον εαυτό της (Linda) και ότι πρέπει να πηγαίνει, γιατί υπάρχει κάτι που πρέπει φροντίσει, που λέει στο τέλος, σχετίζεται με τον Yana. Μόνο αυτό μπορούμε να εικάσουμε, δεν μας δίνουν άλλα στοιχεία.


Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! 23uvolc
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! 2i1mjdg
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! O5e51e
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! 296nfbd
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 01 Σεπ 2015, 06:51

Παιδιά ξέρετε μήπως αν οι Greek-Nakama (που έχουν αναλάβει το Golden Time) έχουν παρατήσει την σειρά και σε ποιο επεισόδιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
HugeG
HugeG
Sensei
Sensei

Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2015

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 01 Σεπ 2015, 08:34

Nikos7Gauros έγραψε:
Παιδιά ξέρετε μήπως αν οι Greek-Nakama (που έχουν αναλάβει το Golden Time) έχουν παρατήσει την σειρά και σε ποιο επεισόδιο;

Από ότι βλέπω, το έχουν στα stalled projects και μέχρι τώρα, έχουν κάνει μέχρι το 10.

Δες εδώ
http://greek-nakama.com/viewtopic.php?f=47&t=389

και εδώ
http://www.nyaa.se/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=[Greek-Nakama]+Golden+Time&user=133766
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikos7Gauros
Nikos7Gauros
General Admin
General Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1997
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2015
Ηλικία : 24
Τόπος : Αττική, Μενίδι

Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!   Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα! Icon_minitimeΤρι 01 Σεπ 2015, 08:49

HugeG έγραψε:
Nikos7Gauros έγραψε:
Παιδιά ξέρετε μήπως αν οι Greek-Nakama (που έχουν αναλάβει το Golden Time) έχουν παρατήσει την σειρά και σε ποιο επεισόδιο;

Από ότι βλέπω, το έχουν στα stalled projects και μέχρι τώρα, έχουν κάνει μέχρι το 10.

Δες εδώ
http://greek-nakama.com/viewtopic.php?f=47&t=389

και εδώ
http://www.nyaa.se/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=[Greek-Nakama]+Golden+Time&user=133766

ΟΚ Θα το έχουμε στο νου μας για τα πειράματα που κάνουμε Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://karamilkofansubs.forumgreek.com/profile?mode=editprofile&
 
Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!
» Κάποιος mod ας διαγράψει το συγκεκριμένο θέμα!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καραmilko Fansubs :: Γενικά Θέματα :: Συζήτηση για Anime-